Inspiracja ideą…Adama Czartoryskiego! Czyli nasz pomysł na obiady czwartkowe. Pierwszy 28.06.2018

 

→ Idea

Pomysł na zorganizowanie cyklicznych spotkań przy wczesnym obiedzie (lub późnym śniadaniu – zależy jak kto traktuje brunch) powstał jako pokłosie dawnej idei obiadów czwartkowych Adama Czartoryskiego.

 

 

Z dawnej tradycji biesiad literacko-intelektualnych, w naszym pomyśle pozostał na pewno dzień tygodnia oraz fakt, że jako ich cel stawiamy wzbogacenie – w tym wypadku mapy wydarzeń Krakowa – o spotkania o tematyce wielokulturowości w biznesie.

Nie trudno zauważyć, że Kraków staje się z każdym rokiem coraz bardziej międzynarodowy. Wielość kultur i tradycji oznacza też, różnice w sposobie komunikacji oraz wyzwania, które ze sobą niosą. Przede wszystkim oznaczają one jednak korzyści dla miasta Krakowa, jego mieszkańców oraz jego przedsiębiorczości.

Zauważyliśmy jednak, że istnieje potrzeba – zarówno dla Polaków jak i obcokrajowców w naszym mieście – rozmowy o tym jak w tym nowym środowisku biznesowym się poruszać. Chcemy aby długofalowym celem tych spotkań była poprawa komunikacji w wielokulturowych środowiskach biznesowych Krakowa.

→ Czas

Nasze spotkania (przynajmniej na razie) odbywać się będą w ostatni czwartek miesiąca.
Pierwsze z nich odbędzie się 28.06.2018.
Będzie trwało między 11 a 14:30.

→ Język

Wydarzenie odbywać się będzie w języku angielskim.
Pozwoli to na udział wszystkich mieszkańców Krakowa związanym z międzynarodowym środowiskiem biznesowym.

→ Plan

Plan takiego spotkania skupiony jest wokół gościa specjalnego.

Na każdy brunch chcemy zapraszać gości, którzy mają doświadczenie w biznesie międzynarodowym i mogą o nim opowiedzieć ze swojej perspektywy.

Ta inicjatywa ma sprzyjać integracji i wzbogaceniu wiedzy uczestników na temat innych kultur w biznesie.

Pierwsza część spotkania to prelekcja gościa specjalnego (lub/ oraz w zależności od preferencji – seria przygotowanych wcześniej przez prowadzącego pytań i odpowiedzi) oraz pytania od publiczności..

Następnie ma miejsce właściwy brunch w formie otwartego bufetu (sprzyja to networkingowi).
Warto też nadmienić, że dania będą każdorazowo zainspirowane kulturą, z której wywodzi się gość specjalny.
W trakcie jedzenie i po nim mam miejsce swobodny networking i rozmowy z gościem specjalnym.

Gościem specjalnym pierwszego spotkania jest pani Konsul USA ds Prasy i Kultury Pamnella de Volder.The Culture Brunch tickets

→ Miejsce

Wstępnym miejscem wybranym przez nas jest bar “Barka” na Wiśle (Podgórska 16)

→ Grupa docelowa

Grupę docelową naszego eventu stanowią młodzi (ale nie tylko) przedsiębiorcy, którzy funkcjonują w środowisku międzynarodowym
Chcielibyśmy także nasze wydarzenie skierować do studentów ostatnich lat studiów, którzy przygotowują się do funkcjonowania w biznesie międzynarodowym oraz pracowników i menedżerów firm międzynarodowych.

→ Cel długofalowy

Celem długofalowym comiesięcznych spotkań jest integracja mieszkańców Krakowa i maksymalizacja korzyści z wielokulturowości środowisk biznesowych w Krakowie

→ Bilety

https://evenea.pl/imprezy/konferencje/krakow/the-culture-brunch-198098/

→ Strona wydarzenia
https://www.facebook.com/events/462163134243200/

→ Do zobaczenia!

Leave a Reply

Your email address will not be published.